השתלמויות משרד התיירות 2023-2022

מעדכנת אתכם שעל פי דרישת משרד התיירות, ההשתלמויות יימשכו מעתה 6 שעות לפחות. כפתור ההרשמה לכל השתלמות מוביל לאתרי הגופים שדרכם אעביר אותה. ההרשמה בפועל נעשית אצלם. מחכה לראותכם :)

בין בצלאל לשערי חסד

13 ביולי - מרכז חיבה

מה קורה שם, ב"חור השחור" שבין גוש הנחלאות לשערי חסד? בהשתלמות נכיר לעומק שכונות בלתי מוכרות ונשמע על אנשים מיוחדים שפעלו בהן לאורך השנים.

עבר.png
עבר.png
עבר.png

חפשו את האישה

11 ביולי 2022 - מוזיאון חצר הישוב הישן

מסע היכרות עם נשים מיוחדות שהטביעו את חותמן בירושלים העתיקה לאורך הדורות. נפגוש במלכות ונסיכות, יזמיות ואופות, ביפהפיות וגם בהוזות מעוררות השראה.

עבר.png
המלכה מליסנדה ביום חתונתה עם אמה ואחיותיה.jpg
אוסישקין פינת נרקיס, קטקוף 1950.jpg

סוגיות טופוגרפיות

12 בספטמבר 2022 - נעם הארץ

מסע בעקבות קו פרשת המים הארצי העובר בלב ירושלים, שבו נבחן לעומק את השפעתו של המבנה הטופוגרפי על התפתחותו של מרכז העיר ירושלים. נא לבוא בכושר :)

הגם אתם בנביאים?

5 בספטמבר 2022 - יד בן צבי

חגיגה של צבעים, סיפורים, אגדות ואהבות ברחוב הנביאים. בהשתלמות נכיר פינות לא מוכרות ונעשיר את תיק ההדרכה שלנו במידע מרתק ובפיקנטריות חדשות.

השתלמות מלאה.png
בית תבור בתקופת המנדט, עיבוד וצבע - תמר הירדני.jpg
מפה טופוגרפית כללית קו פרשת המים.jpg

הפתעות בעיר העתיקה

3 בנובמבר 2022 - מוזיאון חצר הישוב הישן

השתלמות כייפית העוברת בצירים המרכזיים שרבים מכירים וחושפת פינות סתר, כתובות בלתי מוכרות והרבה הפתעות שיעשירו את תיק ההדרכה שלנו בעיר העתיקה.

October 19th - Old Yishuv Museum

A journey following the footsteps of some very special women that have lived in the old city of Jerusalem. We'll meet queens, pioneers and many other inspiring women.

המלכה מליסנדה ביום חתונתה עם אמה ואחיותיה.jpg
שער יפו לפני 1898.jpg

סודות מהחומה ובהר ציון

28 בנובמבר 2022 - מוזיאון מגדל דוד

השתלמות לאורך החומה המערבית של העיר העתיקה שבה נחשוף אבנים, כותרות, שלטים וקירות עתיקים. בהר ציון נכיר את מסורות קבר דוד המלך ואת נתיב עולי הרגל בימי העיר החצויה.

cccc.jpg

יום עיון - חידושים

ביציאה מהחומות

7 בנובמבר 2022 - מרכז חיבה

יום עיון בן שלוש הרצאות, אשר שתיים מהן - שלי. האחת תעסוק בחידושים ופיקנטריות סביב היציאה היהודית מהחומות, והשנייה תבחן את השפעתה של הטופוגרפיה בעיצוב ירושלים החדשה.

חומה.jpg

מממילא לגיא בן הינום

2 במרץ 2023 - מוזיאון מגדל דוד

בואו  להכיר פינות חמד ומשארי נוף מפתיעים לאורך קניון ממילא המחודש. משם נרד אל פארק טדי וגיא בן הינום ונעסוק בסוגיות מפתיעות ומעניינות במרחב האורבני המיוחד הזה.

Surprises in the old city

February 7th - Old Yishuv Museum

 A fun tour through the main streets of the old city, that explores hidden corners, unknown signs and many surprises that will enhance your guiding bag pack.

שער יפו לפני 1898.jpg
גשר האמה מעל גיא בן הינום ויליאם הנרי ברטלט.jpg

רחוב יפו מזרח

4 במאי 2023 - מרכז חיבה

היכרות לעומק עם חלקו המזרחי של רחוב יפו, מאזור שוק מחנה יהודה ועד כיכר צה"ל. בהשתלמות נעמוד על חשיבותו של ציר דרך יפו העתיקה ונכיר בתים, מוסדות וסוגיות ירושלמיות מעניינות.

מעץ חיים לקרית משה

13 באפריל 2023 - מרכז חיבה

ביקור בשתי שכונות מרכזיות מאד אך עם זאת כמעט עלומות מבחינת המידע על תולדותיהן והדמויות שפעלו בהן. בהשתלמות נפגוש בתים, אנשים וסיפורים נפלאים.

קרית משה.jpg
צומת האיקסים 1924.jpg

רוממה וסביבתה

5 ביוני 2023 - נעם הארץ

הזדמנות להכיר שכונה ותיקה, מסקרנת ולא מוכרת שהיתה הראשונה להיבנות בירושלים המנדטורית. מרוממה נצא לשיטוט היכרות בסביבתה הקרובה לאורך רחוב יפו.

הקו העירוני

16 במאי 2023 - נעם הארץ

ההשתלמות יוצאת מטיילת ארמון הנציב לפארק טדי לאורך הגבול שחצה את העיר במשך 19 שנה ומשחזרת את רגעי הקושי, החרדה, חיי היומיום המורכבים, התודעה הפוליטית והתקווה.

רחוב עשהאל-Colorized.jpg
IMG_7938.JPG

מהתחנה הראשונה לשכונת בקעה

26 ביוני 2023 - יד בן צבי

בואו אל השכונה היפהפייה שנוסדה בשלהי המאה ה-19 בהשפעת סלילת קו הרכבת מירושלים ליפו. בהשתלמות נכיר את תהליכי התפתחות השכונה ונכיר בה פינות חמד קסומות.

רחביה וטלביה

12 ביוני 2023 - מרכז חיבה

שתי שכונות מנדט יוקרתיות נבנו זו לצד זו, אך כל אחת מהן נבנתה על ידי אצולה מקומית שונה. בהשתלמות נכיר את סיפור הקמת השכונות ונשמע סיפורים אנושיים מרתקים.

כיכר סלאמה.jpg
בקעה.jpg